Statut soutěže


 1. Soutěže se může zůčastnit každý (věkově neomezeno), a to pouze v jedné kategorii. Vítězové v jednotlivých kategoriích, držitel ceny talent roku a ceny diváka, popřípadě držitelé zvláštních cen se nemohou zůčastnit následujícího ročníku.
 2. Soutěž proběhne ve dvou kolech:
  1. výběrové kolo proběhne na základě zaslané demokazety
  2. finálové kolo proběhne jako veřejná soutěž
 3. Soutěž proběhne ve čtyřech kategoriích:
  1. Rocková kytara
  2. Jazz-bluesová kytara
  3. Country-bluegrass-folková kytara
  4. Baskytara
 4. Přihláška do soutěže je písemná. Zájemce o účast v soutěži zašle spolu s přihláškou demonahrávku (na MC) vlastních nebo převzatých skladeb (maximálně tři instrumentální skladby).
 5. Odborná porota provede na základě zaslaných demonahrávek výběr soutěžících do finálového kola. Vybraní účastníci obdrží poštou vyrozumnění o účasti a další podrobné informace.
 6. Pro finálové kolo soutěže si musí každý soutěžící vybrat dvě skladby, které musí být v instrumentálním zpracování (maximální délka každé skladby je 4 minuty). V kategorii baskytary by měli soutěžící volit skladby, které dostatečně zvýrazní roli jejich nástroje.
 7. Veškeré náklady spojené s účastí si hradí každý soutěžící sám (tj. poštovné, doprava, ubytování, doprovodné hráče atd.). Pořadatelé zajistí potřebnou aparaturu - P.A. systém, nástrojovku, bicí (bicí nelze použít vlastní).
 8. Účastníci finálového kola zaplatí při prezentaci zápisné ve výši 350 Kč.
 9. Finálové kolo soutěže je přístupné pro veřejnost.
 10. Při finálovém kole soutěže použijí soutěžící vlastní kytaru (baskytaru), kabely a efekty.
 11. Soutěžící může přizvat na svoje soutěžní vystoupení 2 - 3 spoluhráče nebo mít základ na DAT kazetě, na CD a nebo v sekvenceru. (k dispozici bude mgf DAT, CD přehrávač a možnost připojení sekvenceru do pultu).
 12. Pořadí soutěžících bude veřejně vylosováno.
 13. V každé kategorii budou zveřejněna a oceněna pouze první tři místa. Dále budou vyhlášeny ceny: Cena diváka, Talent roku a popřípadě Zvláštní cena.


Home | 2000 | Statut | Ceny | Kontakt