Výsledky, porota a vůbec...


Nazdar EADGHE kolegové. V květnu roku 1995 proběhla v Praze soutěž kytaristů nazvaná Guitar festival `95, která byla pořádána Muzikusem a Amistar Music Agency.
Do prvního kola soutěže, ve kterém byli kytaristé hodnoceni na základě zaslaných demokazet, se přihlásilo přes osmdesát kytaristů z celé republiky. Do veřejného finále pak odborná porota ve složení Michal Pavlíček, Radim Hladík, Pavel Malina, Dáša Andrtová - Voňková a Luboš Andršt jako předseda vybrala třicet účastníků v kategoriích rocková kytara, jazz-bluesová kytara a country kytara.

Vlastní finále proběhlo dne 20. 5. 1995 v sále Městské knihovny. Jako první nastoupili kytaristi stylu country, po nich kytaristi jazzoví a konečně odpoledne hráči nejočekávanější (a také nejpočetnější) kategorie rockové. Poté se porota odebrala k poradě a zanedlouho vyhlásila následující výsledky:

COUNTRY:
1. místo: Martin Kohout
2. místo: Marek Dráb
3. místo: Petr Šimíček

JAZZ & BLUES:
1. místo: Josef Štěpánek
2. místo: Petr Zelenka
3. místo: Martin Pastrňák

ROCK:
1. místo: David Pavlík
2. místo: Martin Čarný
3. místo: Braňo Hunčík

TALENT ROKU:
Vladimír Zotov

ZVLÁŠTNÍ CENA ZA MINIMUM TÓNŮ:
Miroslav Krátký

CENA DIVÁKŮ:
Radomír Flek


Na včerním galaprogramu, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů vystoupili: Luboš Andršt, Radim Hladík Dáša Andrtová-Voňková, Michal Pavlíček, Sammy Vomáčka (BRD), Pavel Malina, Mirek Hulan, M. Hromčík...

Zde se patří poděkovat sponzorům, kteří věnovali hodnotné ceny pro oceněné muzikanty:
RM pickups


Alexim


VKV- sdružení a Bohemia Musico


Home | 1995 | Blesk 1995 | Plakát 1995